Czy potrzebujesz zdjęć biznesowych, aby Twój biznes był lepszy?

22 maja 2023
Posted in Aktualności
22 maja 2023 2moro

Czy potrzebujesz zdjęć biznesowych, aby Twój biznes był lepszy?

Wielu nowych czy obecnych już na rynku przedsiębiorców zastanawia się czy potrzebne mu są zdjęcia biznesowe, do mediów społecznościowych lub na stronę. Niektórzy nie wiedzą jak się do tego zabrać, inni zaś uważają to za niepotrzebne, argumentując  “moje produkty czy usługi są tak dobre, że nie potrzebujemy dobrych zdjęć”, “moja firma obroni się sama” bądź istnieje też opór ze strony właścicieli czy pracowników do takich właśnie zdjęć ukazujących wizerunek. 

 

Co to jest fotografia biznesowa?

Warto w pierwszej kolejności odpowiedzieć na to pytanie – czym fotografia biznesowa jest. Przede wszystkim to zdjęcia, które mają przedstawić wizerunek Twój – niezależnie czy jesteś właścicielem firmy, pracownikiem, szukającym pracy, czy prowadzącym małą działalność. Mogą to być również zdjęcia, które przedstawią twoją firmę, pracowników podczas wykonywania pracy, czy wspólnych spotkań (tutaj fotografia biznesowa ociera się o reklamową, ale też jest bardzo popularnym zastosowaniem). Kiedyś była bardziej zarezerwowana dla przedstawicieli dużych firm, a dzisiaj…

 

Jak z fotografią biznesową/wizerunkową jest dzisiaj?

To pytanie jest kluczowe w zrozumieniu potrzeby czy konieczności posiadania takich zdjęć. W dzisiejszych czasach nie tylko większe firmy, ale również mali przedsiębiorcy, czy nawet osoby poszukujące pracy chcą mieć takie zdjęcia. Nałożyło to w pewien sposób presję społeczną, że jeśli masz firmę i to nie byle jaką… to tym bardziej musisz mieć takie zdjęcia…

Nie jestem za podążaniem za tłumem czy koniecznością, którą społeczeństwo narzuciło, ale w świecie gdzie “wszyscy” już takie zdjęcia posiadają, to warto być elastycznym i podążać za zmianami. 

 

Jak się wyróżnić? 

Jeśli nie chcesz być tacy jak inni, ale jednocześnie nie chcesz być gorszy, spróbuj się wyróżnić. Zdjęcia biznesowe nie muszą być nudne. Postaraj znaleźć element, który sprawi że będziesz wyjątkowy i twoje zdjęcia oddadzą twój charakter i branże, w której działasz. Przykładowo, jeśli prowadzisz salon kosmetyczny, to spróbuj pokazać się z atrybutem, który związany jest z twoją pracą czy branżą, np. pędzlami. 

Może prowadzisz cukiernię? 

Nie bój się trzymać w ręce łopatki, czy popisowego wypieku. Przy tym nadal możesz być ubrana/ubrany elegancko i wyglądać profesjonalnie,  a jednak oddasz swój charakter i zwiększysz szansę na zapamiętanie twojej reklamy, firmy, aplikacji.  

 

Dla kogo jest fotografia biznesowa?

  • dla przedsiębiorców posiadających już firmę
  • dla przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynek
  • dla przedstawicieli zarówno małych, średnich jak i dużych firm
  • dla prowadzących jednoosobowy biznes
  • dla osób aktywnie poszukujących pracy

 

Jakie korzyści płyną z posiadania takich zdjęć?

 

  • poprawa wizerunku twojej firmy/Ciebie
  • zwiększa świadomość i rozpoznawalność marki
  • zwiększa zaciekawienie i wzbudza zainteresowanie
  • ociepla wizerunek
  • daje szansę na wyróżnienie

 

Z pewnością warto takie zdjęcia zrobić, chociaż raz w życiu. Nie jest to duży koszt, jak na efekt które mogą Ci takie zdjęcia przynieść i przede wszystkim nie masz potrzeby robić ich co miesiąc, bo spokojnie wystarczą na lata. 

Jeśli jednak poczujesz potrzebę odświeżenia wizerunku, możesz wykonać je ponownie.

 

Autorka wpisu: Klaudia Michalak

Klaudia po godzinach zajmuje się fotografią. Do swojej pasji podchodzi zawsze z otwartą głową, by widzieć więcej i dostrzegać to czego na pierwszy moment nie widać. Jej celem jest szukać nowych rozwiązań, tak by fotografia sprawiała nieustanną radość

ZRÓBMY COŚ
RAZEM!

Stworzymy dla Ciebie plan na przyszłość,
a potem razem wdrożymy go w życie.

Siedziba Kraków

Napisz lub zadzwoń, umówmy się na spotkanie 🙂

hello@2moro.pl

+48 503 119 029

Oddział Warszawa

Napisz lub zadzwoń, chętnie przygotujemy ofertę 🙂

warszawa@2moro.pl

+48 503 124 026

2MORO

Marketing of tomorrow © 2022
contact-section